ul. Miodowa 33, 31-036 Kraków
600 212 313 kontakt@zycieula.pl
"Kto ma pszczoły, ten ma świat wesoły."

Pszczoły a medycyna

pszczoły apiterapia

Odkrycia w ostatnich wiekach dowiodły, że z pszczół można czerpać naprawdę masę korzyści. Mamy nawet specjalną gałąź medycyny naturalnej, w której leczy się za pomocą pszczół. Jest to tak zwana apiterapia.

Odkryto, że jad pszczeli również może mieć korzystne działania. Przez wiele lat był to również główny sposób na leczenie stawów. Niedawno udało się udowodnić również inne właściwości lecznicze tych składników, które podchodzą od pszczół.

pyłek pszczeliPropolis, czyli kit pszczeli

Propolis to greckie słowo, które oznacza przedmurze miasta. Jest to lepka mieszanka żywicy, która zbierana jest przez pszczoły i zostaje uzupełniana pyłkiem oraz miodem. Służy im do uszczelniania ula. Okazuje się, że ma znaczenie lecznicze, ponieważ stosowana może gwarantować właściwości odczulające, antyseptyczne oraz przeciwbólowe.

Pyłek

To w głównej mierze taki środek, który ma działanie wzmacniające. Znajdują się w nim białka, tłuszcze, witaminy. Będzie działać pozytywni między innymi na nasze trawienie. Podobnie jak miód będzie miał właściwości lecznicze takie jakie miała roślina z jakiej został pobrany. Zbiera się go przymuszając pszczoły do przechodzenia przez siatkę obok wejścia do ula.

mleczko pszczeleMleczko

Jest to wydzielina, która podchodzi od pszczół robotnic. Czas karmienia będzie tutaj decydował o tym czy larwa będzie się rozwijać w robotnicę czy w królową. Larwa dostaje mleko jedynie przez trzy dni i jest wtedy robotnicą. Natomiast królowa mleczkiem karmiona jest przez cały czas, gdy składa jaja. Znajduje się tam białko, tłuszcz, witaminy i inne mikroelementy. Jeśli stosowane jest u ludzi będzie gwarantować większą odporność, zmniejsza zmęczenie i poprawia apetyt.