ul. Miodowa 33, 31-036 Kraków
600 212 313 kontakt@zycieula.pl
"Kto ma pszczoły, ten ma świat wesoły."

Właściwości i zastosowanie miodu

właściwości i zastosowanie miodu

1. Właściwości miodu i korzyści płynące z jego jedzenia

Miód to taka substancja, która przyczyniać się może między innymi do większej fizycznej wydajności - dzięki niej nasz organizm będzie się wolniej męczył, szczególnie, jeśli będzie nas dotyczył wysiłek, który będzie długotrwały. Inne korzyści to między innymi wzrost noworodków, które nie są karmione piersią czy też lepsze przyswajanie wapnia w kościach, leczenie anoreksji, anemii.

2. Miód a układ trawienny

Miód może poprawiać przyswajanie składników pokarmowych, wykorzystywany jest przy przewlekłych chorobach jelit, zaparciach czy przy wrzodach dwunastnicy.

zdrowotne właściwości miodu
3. Miód a układ oddechowy

W krajach, gdzie klimat jest umiarkowany miód będzie dobrym środkiem na różne dolegliwości, przeziębienia czy stany zapalane w jamie ustnej, gardle, czy oskrzelach. Miód będzie również działa antybakteryjnie i uspokajająco.

4. Miód - właściwości lecznicze

Miód to składnik, który znajdziemy również w kremach nawilżających, w wyrobach farmaceutycznych, nakładany może być na otwarte rany, odleżyny, wrzody czy żylaki i poparzenia.

Miód będzie się przyczyniał do hamowania infekcji. Jeśli nakładany jest natychmiast po oparzeniu zatrzyma tworzenie się bąbli przy oparzeniach i poprawi regenerację tkanki. Działanie takie jest potwierdzane w wielu książkach medycznych.

5. Punktowe użycie miodu

Miód nakładany w sposób punktowy może sprawdzać się w leczeniu zwierząt, i dlatego obecnie wykorzystuje się w trakcie leczenia ran po operacjach u ludzi. Podobne wyniki ma również oczyszczona sacharoza i proszek polisacharydowy.

Rany po operacjach będą oczyszczone i zasklepione w ciągu kilku dni. Dodatkowo miód wpływa na produkcję nowych komórek a to sprawia, że będą mniejsze blizny. Opatrunki pokrywane miodem nie przykleją się do ran i tkanek. Szpitale w krajach, które są mniej rozwinięte od wielu lat stosują już obecnie takie opatrunki.

działanie miodu na organizm6. Jedzenie miodu - inne korzyści

Miód jak się mówi może także stabilizować pracę nerek, zmniejszać gorączkę czy walczyć z bezsennością. Pomaga przy zatruciu alkoholem, ponieważ w jego składzie są takie elementy, które działają pozytywnie na naszą wątrobę.

Osoby, które cierpią na choroby serca poczują się dużo lepiej, gdy przyjmują zastrzyki z roztworu miodu.